• Texas Holdem Poker nasıl oynanır?

Texas, Holdem Poker nasıl oynanır?

Canlı casino oyunları arasında en çok oynanan oyununun poker olduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız. Çünkü insanların canlı poker ve benzeri oyunlara çok fazla ilgisi vardır. Diğer önemli bir detay ise, poker oyununun kendi içerisinde çok farklı oyunlara dağıldığını görmek. Bu oyunlardan birisi de Texas Holdem Pokeridir. Peki Texas Holdem Pokerin de amaç nedir?

 

Her poker oyunun da olduğu gibi bu oyunda da amaç en iyi beşliyi oluşturmaktır. Eğer her el de en iyi 5’liyi siz oluşturursanız; hep galip olan siz olursunuz ve masada ki bütün chipleri toplarsınız. Canlı Texas Holdem poker inin mantığını anladığınıza göre gelelim bu oyun içerisinde ki en iyi ellerin ne olduğuna. 1. en yüksek el Floş Royal elidir. Bu elde sıralama şöyledir; 10, J, Q, K, A şeklinde olur. Bu oyunda olabilecek en güçlü eldir ve masadan mutlak bir şekilde galip ayrılırsınız. 2. büyük el ise Kare yani ‘Four of a Kind’ elidir. Bu elde sıralama ise elde bulunan dört farklı cinse sahip olan aynı rakamda kartların ve bir büyük kartın bulunmasıdır. Örneğin; 10, 10, 10, 10, Q şeklinde sıralanabilir. 3. en büyük el ise Ful olarak adlandırılan el yani ‘Full House’ elidir. Bu elde sıralama elinizde bir perin ve bir üçlünün olması ile sağlanır. Örneğin; A, A, A, 5, 5 şeklindedir. 4. en büyük el ise Renk yani ‘Flush’ elidir.

 

Burada amaç elde aynı gruba – cinse ait ancak sırasız olan kartların bulunmasıdır. Örneğin; 8, 5, J, 10, 3 şeklinde olabilir. 5. en büyük el ise Kent yani ‘Straight’ elidir. Bu elde amaç cinsleri farklı olan 5 kartın sıralı bir şekilde elde bulunmasıdır. Örnek vermek gerekirse; kupa 4, maça 5, karo 6, sinek 7, maça 8 şeklinde. 6. en büyük el ise üçlü yani ‘Three of a Kind’ elidir. Bu elde amaç aynı değere sahip farklı cinse ait üç kartın bulunmasıdır. Örneğin; 9, 9, 9, 5, K şeklinde. 7. en büyük el Döper ‘Two Pairs’ elidir. Bu elde amaç çift perlere sahip olmaktır. Örneğin; karo 10, maça 10, kupa 5, sinek 5, 2 şeklindedir. 8. En büyük el ise per yani ‘ One Pair’ elidir. Bu elde amaç aynı değere sahip olan kartları bulundurmaktır. Örneğin; Karo 10, sinek 10, 9, 2, 8 şeklindedir. Texas Holdem Pokerin en düşük eli bu eldir.

 

2017-02-19T17:10:47+00:00 canlı poker|